Systémové upozornění
Hlavní informace
utec-pred-bilou-nadrazenosti

Horor Uteč, který chvílemi přechází do komedie a satiry, je zatím asi nejlépe hodnoceným filmem roku a možná bude v poměru cena a výnosy zároveň tím nejvýdělečnějším. S rozpočtem ve výši necelých pěti milionů dolarů už vydělal skoro 200 milionů, a to zatím neměl premiéru v mnoha zemích. Osmatřicetiletý scenárista a režisér Jordan Peele, jenž se zatím proslavil především jako komik v seriálu Key and Peele, považuje příběh o černošském mladíkovi, který jede k rodičům své bílé přítelkyně, za velmi osobní, byť ne autobiografické dílo. Ještě aby...

Uteč připomíná, jak blizoučko a slizoučko k sobě mají horor a komedie, ale jeho cílem není, abychom se cítili lépe. Je sice natočené velmi lehkou rukou, ale natolik promyšleně napíná nervy a důsledně pracuje s mnoha rasovými stereotypy a žánrovými klišé, že nás nutí o prožitých emocích přemýšlet lehce nepříjemným způsobem. Co se s námi děje, když se díváme na film, v němž je hlavním hrdinou, obětí a nakonec i agresorem černošská postava?

Následující část článku je viditelná pouze pro uživatele s předplatným.

Přihlaste se prosím, nebo pro pořízení předplatného pokračujte sem.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

# Josef Adamčík 2017-05-03 09:08
Dobrý den, děkuji za skvělou recenzi. Co jste říkal na linii s Chrisovou matkou? V recenzi se o ní nepíše - mně ve filmu připadala hodně výrazná, proto se ptám. Jako by se do něj nehodila - proč se musí ždímat emoce takovým, trochu lacině srdceryvným příběhem? Film byl silný i bez toho - a to, co Chris udělá téměř na konci filmu a je odůvodněno jeho vzpomínkou na zážitek s matkou, by přece bylo pochopitelné i bez tohohle zdůvodnění.
Odpovědět
# Kamil Fila 2017-05-03 11:01
Bylo to tam "navíc", ale asi tvůrci potřebovali trochu odůvodnit, proč se Chris nechá podrobit hypnóze a psychoanalýze. Prostě bylo nutné něco najít, i když se s tím pak dál nepracovalo.
Odpovědět
# Cecila 2017-05-09 04:26
Loving the information on this site, you have done great job on the blog posts.


Here is my homepage foot problems - lilliasibayan.over-blog.com: http://lilliasibayan.over-blog.com/2015/01/workouts-for-plantar-fasciitis-treatment.html -
Odpovědět
# Lupita 2017-05-15 23:12
Glad to be one of the visitors on this awe inspiring site :D.my homepage; lasting weight reduction (Corinnamoga.Soup.io: http://Corinnamoga.Soup.io/post/515961732/none)
Odpovědět


Facebook komentáře