Systémové upozornění
Hlavní informace
opatrne-naslapovani-po-strnisti

Filmy otcovsko-synovské a scenáristicko-režijní dvojice Zdeňka a Jana Svěráků v Češích dlouhodobě vyvolávají smířlivé nálady. Otázka je, s kým nebo s čím se máme smiřovat. Obecně řečeno asi s našimi dějinami, národní povahou a osobními slabostmi. Možná ale, že žádná národní povaha sama o sobě neexistuje a že ji spíše popisují a imaginárně vytvářejí právě určité filmy. Každý ze svěrákovských snímků nás utvrzuje v něčem jiném a v době svého vzniku sehrával jinou úlohu. Jejich zřejmě definitvně poslední společný snímek Po strništi bos je vyvrcholením vědomých i nezáměrných snah po tomto smiřování všeho.

Následující část článku je viditelná pouze pro uživatele s předplatným.

Přihlaste se prosím, nebo pro pořízení předplatného pokračujte sem.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

# Johana Chylíková 2017-08-15 11:15
Viděla jsem před pár dny na atletickém mistrovství skokanku do výšky, která se jmenovala Jungfleish. To by se starýmu slizákovi Svěrákovi líbilo
Odpovědět
# Otan Larsen 2017-08-15 16:50
Někdo je označen jako starý slizák, někdo jako blbá kravka s IQ šumící trávy. Najděte se.
Odpovědět
# Johana Chylíková 2017-08-16 13:28
Otane, jestli tady chceš urážet ostatní diskutující, tak bys měl dostat ban. Jestli se chceš chovat jako prase, tak se vrať na facebook, který pro tyto účely slouží velmi dobře.
Odpovědět
# Kateřina Pavlitová 2017-08-16 14:02
Z čeho usuzujete na nízkou inteligenci paní Johany Chylíkové? honest question
Odpovědět
# Jiří Čížek 2017-08-26 10:56
Domnívám se, že jde o hrubou záplatu. A podle mne trefnou, protože zvýrazňuje, z jak nevhodné pytloviny Johana Chytlíková zhotovila svůj příspěvek. ;-)
Odpovědět


Facebook komentáře