Systémové upozornění
Hlavní informace
vsichni-vymazani-kevinove

Všechny prachy světa je drama podle skutečných událostí, do nějž zasáhly jiné skutečné události a změnily jeho pověst a přijetí. Skoro se chce říct, že jde o jednu z nejlepších virálních kampaní všech dob. Protože jak jinak upozornit na film vycházející z příběhu, který sice plnil stránky novin v roce 1973, ale dnes už si na něj málokdo vzpomene? Jedná se samozřejmě o pouhou souhru okolností, která otevřeněji vyjevila, jak funguje filmový průmysl.

Původně hrál ve Všech prachách světa jednu z hlavních rolí Kevin Spacey. Poté, co na něj vyplavaly desítky obvinění ze sexuálního obtěžování a dokonce i znásilnění a například herečka Michelle Williams, jež hraje druhou hlavní roli, se odmítla pod film podepsat a jakkoli ho propagovat, se však režisér Ridley Scott rozhodl scény se Spaceym kompletně přetočit s jiným hercem, Christopherem Plummerem. Kauza na chvíli dala zapomenout, o čem je samotný děj a co by mělo být na filmu atraktivní. A pozornost přitáhl akt přeobsazení, podle některých popisů i „vymazání z dějin“, jenž se blíží „komunistickému přepisování historie“ – tedy různému vyretušovávání nepohodlných osob z fotografií.

Oddělit dnes kvality výsledného díla od toho, co víme o procesu jeho vzniku, asi nebude možné. Ale určitě jde říct něco nezaujatého jak ke kontextu, tak „textu“ samotnému. Předně je třeba upozornit, že rozhodnutí tvůrců bylo vedeno nanejvýš rozumnými motivacemi, a nikoli falešným moralizováním, případně morální hysterií, jak jim bývá občas podsouváno. Čistě pragmaticky by byla komerční sebevražda pustit v USA do kin snímek, v němž hraje někdo, kdo je obviněn z tolika činů proti slušnému chování i zákonu.

Následující část článku je viditelná pouze pro uživatele s předplatným.

Přihlaste se prosím, nebo pro pořízení předplatného pokračujte sem.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

# Ondřej Lukáč 2018-01-28 17:17
Nevím, jestli bych nominaci Plummera označil za ironii osudu, spíš za určité gesto ze strany akademie (ostatně mnoho nominací pro nadprůměrný horror Uteč určitě nebude mít nic společného s etnikem tvůrce, že). Zajímavé jsou osudy "vymazaných" herců z minulosti. Já si tedy na Jeffreyho Jonese určitě vzpomenu (zejména jako na ředitele z Ferrise Buellera). Fatty Arbuckel byl u soudu osvobozen, což mu už bohužel nepomohlo (a jeho osud může potkat některé nepráven obviněné dnešních dní). "Zločin" Paula Reubense mě tedy hodně překvapil. Chápu, že u herce z dětských pořadů jsou nároky vyšší, ale já osobně se na porno dívám pouze za účelem masturbace.
Odpovědět
# Michal 2018-01-28 23:29
Možná by to chtělo přidat na začátek recenze aspoň základní popis zápletky pro ty, kteří nechtějí koukat na trailer.
Odpovědět
# BtiKRD23Et 2018-02-03 23:33
Межевание и земельные работы в Краснодаре и г. Геленджик.
Решение любого вопроса по БТИ края. Быстро.
--------------------------------
гуп бти краснодар леваневского 16: http://bit.ly/2rK4Ofc#pTSKcAc0M5
краевое бти краснодар вакансия: http://bit.ly/2rJUgga#MVZdzx64pC
Odpovědět
# Asfalt93oa 2018-02-06 19:40
благоустройство и озеленение территорий образовательных учреждений
благоустройство сада с беседкой
высадка деревьев благоустройство
благоустройство территории в ставрополе
муп благоустройство строитель
Odpovědět
# Asfalt93oa 2018-02-07 00:09
асфальтирование краснодар
озеленение и благоустройство территорий в краснодаре
жкх и благоустройство краснодара
отдел по благоустройству краснодара
правила благоустройства города краснодар

----------------------
http://благоустройство-краснодар.рф/
Odpovědět
# WalteredinY 2018-02-20 14:22
And again supply anguish in judiciousness siojung.wahl.amsterdam/aerztlicher-rat/durchfall-h aemorrhoiden-37149.html that no grease, sober styled satisfactory ones, should be considered a weight-loss food. Coating your salad with grease can buldy.richtig.amsterdam/medizinischer-rat/klistier -verstopfung-07933.html imitation up up as diverse calories as a in of right at liberty ice cream. It’s a replete sabcu.bester.amsterdam/gezond-lichaam/sok-z-goji-n a-odchudzanie-65603.html spread as a substitute for of losing spine, and starting your day.
Odpovědět


Facebook komentáře