Systémové upozornění
Hlavní informace

Marienbad Film Festival 2017

29. 8. 2017
Tip

Marienbad Film Festival vytváří platformu pro poctu klasickému filmu a klasické filmové technologii. Experimentální a nezávislý film představují sekce Theatre Electrique a Cinema Excelsior, klasický hollywoodský i evropský film 50. a 60. let promítáme v sekci Gala a vlastní sekci má i žánr film o filmu. Programové zaměření není nahodilé, všechny sekce spojuje právě filmové sebeuvědomění.

LFŠ 2017

19. 7. 2017
Tip

Letošní Letní filmová škola v Uherském Hradišti proběhne od 28. července do 6. srpna. Hlavním tématem 43. ročníku je švédská kinematografie. „Mě osobně baví přirovnat švédský film ke švédskému stolu. Je to soubor malých delikates, ze kterého si dokáže vybrat každý a zároveň se nikdo nedokáže přejíst,“ říká hlavní dramaturg Jan Jílek.

MFF Karlovy Vary 2017

30. 6. 2017
Tip

Pakliže mě chcete ve Varech stalkovat nebo dokonce odvážně oslovit, máte možnost na těchto filmech v následující časy.

Aki Kaurismäki na Aerovodu

15. 6. 2017
Tip

Přehlídka šesti klasických snímků Akiho Kaurismäkiho nabízí příležitost připomenout si svérázný styl kultovního filmaře, pověstného výrazným smyslem pro humor, lakonickými dialogy a osamělými hrdiny zahalenými do oblaků cigaretového dýmu. To vše na Aerovodu.

Kameramanské dny 2017

4. 6. 2017
Tip

Již 4. ročník Kameramanských dnů, platformy zaměřené na profesionály i nadšence v oblasti kameramanské tvorby, se na začátku června odehrává v Praze. I letos přijali pozvání zajímaví hosté a hostky. Jednou z nich je například francouzská kameramanka Agnés Godard, která uvede svůj film Beau Travail a povede masterclass i workshop. Další možností jsou semináře ve studentském prostředí FAMU se speciálním videoúvodem. Letošním hostem bude také Paul Guilhaume, jehož celovečerní film Ava byl letos uveden v Týdnu kritiky na festivalu v Cannes. Na Kameramanských dnech představí své krátké filmy.

Mezi-obrazy

8. 5. 2017
Tip

Dům umění města Brna připravil doprovodný program k výstavě MEZI-OBRAZY: ARCHIV KAMERAMANA JAROSLAVA KUČERY, která je do 11. června k vidění v Domě pánů z Kunštátu.

Weird Europe

17. 3. 2017
Tip

Na začátku dubna proběhne v pražském Biu Oko další ročník festivalu Weird Europe – Divná Evropa. Jedná se o přehlídku bizarních artových filmů z celé Evropy.

Festival otrlého diváka

24. 2. 2017
Tip

Již třináctý ročník Festivalu otrlého diváka startuje v úterý 28. února v pražském kině Aero. Do Brna se přesune 10. března, o týden později do Hradce Králové. Letošním tématem se stala láska.

10 PREMIÉR ZE SUNDANCE

19. 1. 2017
Tip

SundanceTV si vás dovoluje pozvat na speciální vysílání, zasvěcené deseti exkluzivním premiérám a vítězným filmům jednoho z nejvyhlášenějších světových festivalů nezávislých filmů. Speciální program sestavený z toho nejlepšího z festivalu v Sundance na vás čeká od pátku 20. ledna do neděle 29. ledna. Začátky vysílání jsou vždy ve 22 hodin.

Festival íránských filmů

4. 1. 2017
Tip

Už 6. ročník Festivalu íránských filmů se letos uskuteční ve dvou českých a v jednom slovenském městě. V pražských kinech Světozor, Lucerna, Bio Oko, Royal a v Kině Pilotů proběhne od 10. do 15. ledna.