Systémové upozornění
Hlavní informace

Festival íránských filmů

4. 1. 2017
Tip

Už 6. ročník Festivalu íránských filmů se letos uskuteční ve dvou českých a v jednom slovenském městě. V pražských kinech Světozor, Lucerna, Bio Oko, Royal a v Kině Pilotů proběhne od 10. do 15. ledna.

Jarmusch v Aeru

27. 12. 2016
Tip

Přehlídku filmů Jima Jarmusche připravilo na konec roku 2016 pražské kino Aero.

Vizuální scenáristika

12. 12. 2016
Tip

Je možné psát film? Franz Rodenkirchen představí svou stejnojmennou studii 15. prosince od 17 hodin v Klubu Městské knihovny v Praze.

Filmasia 2016

5. 12. 2016
Tip

Dvanáctý ročník festivalu Filmasia představí především tituly z Koreje, konkrétně novinky tamních mezinárodně nejreflektovanějších režisérů. Park Chan-wook a Kim Jee-woon, náležící mezi čelní představitele generace, která na přelomu tisíciletí svými neotřelými a stylově progresivními snímky udělala z korejské kinematografie mezinárodní pojem, se oba vrátili k domácí tvorbě po rozporuplných zkušenostech v Hollywoodu. Naproti tomu Yeon Sang-ho a Na Hong-jin náleží mezi hrstku výrazných talentů z řad mladších filmařů a každý z nich svým třetím, potažmo čtvrtým filmem stvrzuje svůj stoupající kredit.

SundanceTV

16. 11. 2016
Tip

SundanceTV si vás dovoluje pozvat na celovíkendový speciální program, zasvěcený hraným filmům a dokumentům, oceněným na jednom z nejvyhlášenějších světových festivalů nezávislých filmů. Osmačtyřicet hodin, tedy dvoudenní maraton toho nejlepšího z festivalu v Sundance, na vás čeká v sobotu 19. a v neděli 20. listopadu. SundanceTV tak svému publiku nabízí dárek k výročí třicetileté existence festivalu.

The Code se vrací

1. 11. 2016
Tip

Jedinečnou příležitost vidět druhou řadu seriálu The Code budou mít všichni, kteří si ve čtvrtek naladí televizní kanál Sundance TV. V deset hodin večer bude totiž na programu tato televizní série australské provenience, která už stačila posbírat řadu prestižních cen a nominací.

Ji.hlavský manifest

30. 10. 2016
Tip

Přehlídku dokumentárních esejí Ji.hlavský manifest uvedou organizátoři dnes již proslulého festivalu od 24. října do 6. listopadu na DAFilms.cz. Jedná se o snímky, uvedené na MFDF Ji.hlava. Můžete se tak v omezeném čase zdarma podívat na největší festivalové perly uplynulých dvaceti let. Uvedené snímky můžete vidět na adrese Dafilms.cz.

kinẽma musica

7. 10. 2016
Tip

Studentské kino Masarykovy univerzity představuje projekt kinẽma musica, který spojuje filmový a hudební svět v jeden. Jedná se o unikátní cyklus projekcí němých filmů s živou hudbou, který bude pravidelně probíhat v brněnském kině Scala.

FC Roma na HBO

16. 9. 2016
Tip

Společnost HBO Europe od pátku 16. září uvolní ve své aplikaci HBO GO dokument FC Roma (produkce HBO Europe a Nutprodukce), a to volně bez registrace po dobu jednoho týdne. Rozhodnutí přichází po zrušení veřejné premiéry snímku, která se měla původně odehrát v úterý 13. září na stadionu Bohemians Praha 1905, následně se však neuskutečnila kvůli vážné bezpečnostní hrozbě.

8. ročník MFF Ostrava Kamera Oko

6. 9. 2016
Tip

Už osmý ročník filmového festivalu, zaměřeného na kameramanskou tvorbu, proběhne na konci září ve slezské metropoli Ostravě. Ani tentokrát nebudou v týdenním programu chybět české novinky, filmová klasika i progresivní filmová díla.