Systémové upozornění
Hlavní informace
festival-iranskych-filmu

Už 6. ročník Festivalu íránských filmů se letos uskuteční ve dvou českých a v jednom slovenském městě. V pražských kinech Světozor, Lucerna, Bio Oko, Royal a v Kině Pilotů proběhne od 10. do 15. ledna.

Program letošního Festivalu íránských filmů představuje výběr z více než 600 titulů z let 2015 a 2016. Většina z 25 snímků, které budou na festivalu uvedeny, reprezentuje současnou „mladistvou“ poetiku íránské kinematografie. Doplní je ale i několik zásadních děl předních osobností íránského filmu – mimo jiné zahajovací snímek Salesman (Klient) režiséra Asghara Farhadího, film který získal dvě významná ocenění na festivalu v Cannes 2016 a který je nominován na Zlatý Glóbus 2017.

Vedle hlavní soutěže představují jednu z divácky nejpřitažlivějších sekcí Dokumentární filmy. Letos jich bude uvedeno šest – Sonita, Bezesné noci (Starless Dreams), Svatba (Wedding: A Film), Zpráva o Míně (A Report About Mina), Pan Nezaměstnaný (Mr. Jobless) a Rebel Beats.

V souvislosti s tragickým a nešťastným úmrtím Abbáse Kiarostamího, který zemřel 4. července 2016, připomene letošní Festival íránských filmů tohoto skvělého filmaře. „Úmrtím Abbáse Kiarostamího přišel filmový svět o jednu z nejvlivnějších a nejkontroverznějších osobností současného umění. 6. Festival íránských filmů vzdá proto tomuto filmaři hold. Při slavnostním zakončení festivalu 15. ledna uvedeme poslední Kiarostamího zásadní snímek Hra na lásku (Like Someone in Love),“ říká Kaveh Daneshmand.

logo-IFF6-transp-větší

bodytest

 

datova zurnalistika

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit