Systémové upozornění
Hlavní informace
lfs-2017

Letošní Letní filmová škola v Uherském Hradišti proběhne od 28. července do 6. srpna. Hlavním tématem 43. ročníku je švédská kinematografie. „Mě osobně baví přirovnat švédský film ke švédskému stolu. Je to soubor malých delikates, ze kterého si dokáže vybrat každý a zároveň se nikdo nedokáže přejíst,“ říká hlavní dramaturg Jan Jílek.

V rámci letošního Fokusu budou představeny např. švédský němý film, žánrový suterén švédské kinematografie, fenomén severské krimi, koncepce tamního sociálního státu „folkhemmet“ i švédská současnost v kontextu imigrační krize. V dané souvislosti přivítá LFŠ řadu zajímavých švédských hostů:

Jan Holmberg je přední švédský filmový historik, který bude na letošní LFŠ prezentovat sérii přednášek o historii švédského filmu. V průběhu čtyř setkání budou diváci provedeni barvitými dějinami švédské kinematografie od počátků k dnešku.

Erik Hedling je profesorem filmových studií na slavné švédské univerzitě v Lundu, kde se specializuje na historii švédské kinematografie. Konkrétně se zabývá vztahem švédského filmu a společnosti ze sociálního a politického hlediska. Proto pro letošní ročník připravil výběr filmů mapujících vývoj švédského sociálního státu s akcentem na současnou geopolitickou atmosféru.

Dalším hostem bude švédský filmový režisér, producent, animátor a novinář Tarik Saleh. V devadesátých letech minulého století patřil Saleh mezi nejslavnější graffiti umělce, ale proslul především jako tvůrce videoklipů pro indie popovou královnu Lykke Li. Debutoval animovanou autorskou sci-fi Metropia a jeho poslední film Incident v Nile Hiltonu vyhrál Velkou cenu poroty na letošním festivalu Sundance. V Hradišti představí Tarik Saleh svou kompletní retrospektivu.

Další informace získáte na stránkách LFŠ.

bodytest

 

datova zurnalistika

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

# Ludie 2017-07-19 22:20
Hi fellas! Who wants to chat with me? I have profile at
HotBabesCams.com, we can chat, you can watch me
live for free, my nickname is Anemonalove: https://3.bp.blogspot.com/-u5pGYuGNsSo/WVixiO8RBUI/AAAAAAAAAFA/JWa2LHHFI2AkHParQa3fwwHhVijolmq8QCLcBGAs/s1600/hottest%2Bwebcam%2Bgirl%2B-%2BAnemonalove.jpg , here is my photo:


https://3.bp.blogspot.com/-u5pGYuGNsSo/WVixiO8RBUI/AAAAAAAAAFA/JWa2LHHFI2AkHParQa3fwwHhVijolmq8QCLcBGAs/s1600/hottest%2Bwebcam%2Bgirl%2B-%2BAnemonalove.jpg
Odpovědět