Systémové upozornění
Hlavní informace

Způsoby, podmínky a výhody předplatného

- Na jak dlouho lze tuto stránku předplatit?

- Jaké jsou možné způsoby platby?

- Jaké jsou výhody oproti jiným stránkám podobného typu?

Jaká bude periodicita článků a jaké druhy příspěvků tu najdete?

- Proč vůbec platit za filmový web?Tři délky předplatného

Za jeden měsíc: 50,- Kč

Za půl roku: 250,- (tj. 42,- Kč/měsíčně, ušetříte peníze za jeden měsíc)

Za rok: 480,- Kč (tj. 40,- Kč/měsíčně; ušetříte peníze za dva měsíce)

Doživotní předplatné: 5000,- Kč (Pokud vy a já přečkáme dalších deset let, vyděláváte na tom vy:))

50 korun opravdu není moc. Vychází to levněji, než když si kupujete filmový měsíčník, než když si kupujete společenské týdeníky nebo víkendová vydání novin. Vychází to levněji než krabička cigaret nebo přístup na pornostránky.

Objednat předplatné

 


Jaké jsou možné způsoby platby?

Přístup ke všem článkům a sekcím na webu je podmíněný uhrazením předplatného. To je možné třemi způsoby.

 1) Platbou přes PayPal. K tomuto účelu musíte mít na PayPalu vytvořený účet. Pokud nemáte, aplikace vás k tomu sama vyzve. Prvotní proces registrace je lehce zdlouhavější, ale placení přes PayPal (či podobnou aplikaci) je celkově nejpohodlnější způsob nákupu na internetu a vyplatí se vám i do budoucna. Nepotřebujete už dále vyplňovat číslo kreditní karty ani chodit zadávat příkaz po elektronického bankovnictví. Výhodou této platby a registrace je, že se vám po zaplacení zpřístupní články ihned.

2) Posláním jednorázového nebo trvalého příkazu na můj účet 273214311/0300 pomocí internetbankingu. Posílejte, prosím, jednom částky 50 Kč, 250 Kč nebo 480 Kč, tedy měsíční, půlroční nebo roční předplatné. Podle výše těchto tří částek vám bude nastavena délka volného přístupu ke všem článkům a sekcím na tomto webu. Články vám budou zpřístupněny poté, co dorazí platba na účet. U lidí, které znám osobně, články zpřístupňuju ihned.


Podmínky předplatného

- Vždy tři dny před vypršením budete upozorněni e-mailem, že vám předplatné končí. Máte tedy dostatek času prodloužit si předplatné, na další měsíc či delší dobu. Pokud nechcete být obtěžováni těmito zprávami, můžete si nastavit předplatné v podobě trvalého příkazu.

- V případě, že budu mít dovolenou na jeden dva týdny a nebudu nic nového publikovat, prodlužuje se vám automaticky předplatné o tuto dobu (a budete o tom informováni e-mailem). Předplatné není vázané na jednotlivé celé měsíce, ale počítá se stejně jako například zakoupení měsíčního či ročního kupónu MHD. Platí ode dne, kdy si ho zaplatíte, a končí za měsíc (31 dní), půlrok (186 dní) nebo rok (365 dní) od zaplacení.

- V případě, že bych byl nucen z nějakého závažného důvodu ukončit činnost webu, oznámím tuto skutečnost měsíc dopředu, a všem, kteří mají předplatné delší než jeden měsíc, bude vrácen přeplatek (částka bude odpovídat počtu nevyužitých měsíců).


Výhody oproti jiným stránkám

- Čtenáře na tomto webu nebude obtěžovat žádná reklama.

- Tato stránka také nesbírá softwarově žádná soukromá data z vašich prohlížečů a nepředává je žádné další straně k obchodnímu využití. Veškeré registrační údaje slouží jenom k tomu, abyste se mohli přihlásit pod svým účtem ke čtení článků. Vaše uvedené údaje při registraci, tedy jméno a město, kde žijete, slouží čistě k mému osobnímu přehledu, kdo mě čte, a emaily slouží k zasílání newsletterů (jichž bude za celý rok minimum; rozhodně jimi nebudete bombardováni každý týden).

- Pod každým článkem bude otevřená diskuse, do níž nebude potřebná žádná registrace a nebude zde panovat žádná cenzura.

- Oproti většině internetových (zvláště zpravodajských) portálů velmi jednoduché členění rubrik

- Absolutní nezávislost a naprostá transparentnost názorů. Ta zde bude posunuta na úroveň, kdy v případě, že budu psát o dílech lidí, s nimiž se znám a mám s nimi dobré osobní vztahy, případně budu psát o dílech lidí, s nimiž mám osobní vztahy nedobré, vždy na to upozorním.


Co získáte díky předplatnému a co uvidíte bez něj?

1) Jeden delší nový článek týdně (recenze, komentář nebo rozhovor) – podléhá placenému režimu. Sorry, folks, hlavní atrakce nebude zadarmo.

2) Jeden informační přehled na víkend (newsfeed) – ukazuje se všem volně jenom jeden týden; přehledy z dřívějších týdnů jsou přístupné po uhrazení libovolného typu předplatného

3) Jeden kulturní tip týdně – ukazuje se všem volně jeden aktuální týden; přehledy z dřívějších týdnů jsou přístupné po uhrazení předplatného

4) Jedna krátká videorecenze týdně – náhledy na rozkliknutí se ukazují všem, zcela bez omezení

5) Minimálně jednou týdně minirecenze čehokoli na pár řádků – jednotlivé záznamy z daného týdne budou dostupné všem přes homepage; archiv těchto rychlovek je ale přístupný jen po uhrazení předplatného. 

6) Jednou týdně zdarma starší článek z archivu napsaný pro jiné médium – přístup k celému archivu je ovšem možný jen po uhrazení předplatného. (Momentální archiv se bude postupně rozšiřovat a může dosáhnout kolem tisícovky textů.)

7) V sekci O projektu budete mít díky předplatnému zpřístupněny delší texty, které jsem psal jako seminární, ročníkové nebo diplomové práce, případně nějaké texty ze sborníků, nebo rozhovory nepublikované na internetu.

V ideálním případě tedy každý den v pracovním týdnu přibude na homepage jeden příspěvek, většinou půjde o drobné věci. Nemůžu každopádně zaručit přesnou periodicitu velkých, hlavních textů podle pravidla „ve čtvrtek vychází recenze na nejočekávanější premiéru týdne“. Text vyjde, až s ním budu spokojený. Tento web je pokusem uniknout nepříjemnému a neproduktivnímu tlaku pevných uzávěrek. Nemusíte se ale bát, že byste například na recenzi očekávaného filmu museli čekat čtrnáct dní nebo měsíc. Cílem je trefovat se do týdenního rozptylu.

Podstatné také je, že texty na tomto webu se budou věnovat nejenom filmům v české kinodistribuci, ale i seriálům na domácích a zahraničních televizních kanálech, nabídce domácích i světových filmových festivalů i starším, klasickým snímkům, jež mají restaurované verze na DVD a Blu-ray. (Tyto recenze mimo českou kinodistribuci mohou mít rozptyl i měsíc nebo více od data vydání nebo uvedení.)

Objevovat se budou i recenze knih s filmovou tematikou či románů, jež se staly předlohou pro filmové zpracování. Jsem každopádně absolutním vládcem při výběru témat, což doposud nikdy nebylo možné. A vybírat si budu díla, která stojí za rozbor, nebudu se věnovat pouze nejkomerčnějším záležitostem.


Proč platit za filmový web?

- Část peněz jde i k editorům jednotlivých textů. Nepíšu bez kontroly a zpětné vazby. Každý delší text prochází čtením nejméně jednoho až dvou párů očí.

- Platíte si i za to, že mi můžete dávat tipy, o jakých filmech, seriálech, festivalech či fenoménech chcete, abych psal. Nebráním se ani tomu recenzovat některé zajímavé studentské filmy a uvádět odkazy na jejich streamová úložiště, čímž se dá výrazně rozšířit okruh publika, který vaše díla může vidět. Neplatíte si ale, samozřejmě, za to, jaké bude vyznění recenze. Jde jen o tematické rozšíření textů oproti tomu, jak vypadá mediální mainstream.

- V dohledné budoucnosti se také bude tato stránka postupně vylepšovat o více rubrik, e-shop s knihami, hostující publicisty či nová multimédia (jejich podobou se nechte překvapit). V budoucnu by mělo být dostupné zaplacení i jednoho vybraného článku a placení pomocí platební karty. Každý takový technický a obsahový update však vyžaduje další finanční prostředky, které jdou nad rámec obživy jednoho autora. Jinak pochopitelně, pokud mi nebudete posílat dost peněz, moje děti nebudou mít na sunar a Bůh zabije koťátko, ale to nejspíš netřeba zdůrazňovat.

- Nejzazší plány sahají až k založení plnohodnotného kulturního časopisu s více rubrikami, který by se už jmenoval jinak a měl by funkční redakci. Tato nynější stránka by měla sloužit jako pouhý start a testovací papírek zájmu veřejnosti. Zezačátku ale musí být one man show. Tu nejspíš budete sledovat dva až tři roky a pak se uvidí, co dál. Svou investici tedy berte i jako vklad do budoucnosti. Nechci k tomu spouštět jednorázový crowdfunding, ale raději chci dlouhodobě budovat komunitu čtenářů.

 

Objednat předplatné

Cookies nám pomáhají poskytovat naše služby.

Budete-li i nadále používat naše služby, souhlasíte s naším používáním cookies.

Rozumím
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account