Systémové upozornění
Hlavní informace
co-nam-vzkazuji-happy-endy
 Kdo by necítil absolutní úlevu na konci Pána prstenů, kdy se všichni přeživší lidé, hobiti, elfové a trpaslíci znovu potkávají a objímají po vyhrané bitvě nad silami zla? Kdo by v Pretty Woman nepřál prostitutce Vivian prince na bílém koni, respektive milionáře v bílé limuzíně? Kdo by se nerozplakal, když ve Vykoupení z věznice Shawshank vyjde jedna ze dvou hlavních postav po desítkách let na svobodu a zjistí, že jeho kamarád přežil svůj odvážný útěk? Koho by nedojalo setkání malého Kevina McAllistera ze Sám doma s rodiči o Vánocích?
 
 
Pozor: článek prozrazuje nebo naznačuje vyústění filmů (a někdy i jejich knižních předloh) Bonnie a Clyde, Capone, Casablanca, Frankenstein, Irčan, Irréversible, Kmotr, Le Havre, Malá mořská víla, Pán prstenů: Návrat krále, Pretty Woman, Sám doma, Snídaně u Tiffanyho, Tenkrát v Hollywoodu, Titanic, Vykoupení z věznice Shawshank, Zběsilost v srdci a Zjizvená tvář.
 
 

 
Happy endy chceme už jen proto, že je v životě sami nezažíváme často. Opravdu jsou ale pro filmové vyprávění klíčové? Jak často se objevují a jaké různé podoby můžou mít? S ohledem na současnou situaci, ve které mnoho z nás pomalu přestává v dobré konce věřit, nejsou tyhle otázky od věci. Ztratili jsme dějinný optimismus? A jak dlouho jsme ho měli?

Následující část článku je viditelná pouze pro uživatele s předplatným.

Přihlaste se prosím, nebo pro pořízení předplatného pokračujte sem.Facebook komentáře

Cookies nám pomáhají poskytovat naše služby.

Budete-li i nadále používat naše služby, souhlasíte s naším používáním cookies.

Rozumím
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account