Systémové upozornění
Hlavní informace
nejlepsi-serialy-podle-kamila

Následující text je výňatkem z rozhovoru pro rádio Wave, které se v červnu zaměřuje na televizní seriály. Dozvíte se, které jsou podle Kamila nejlepší a proč.

Zlomoví jsou pro mě True Detective a Breaking Bad, to jsem si uvědomil, že se televize fakt mění. Mám rád, když do toho vkročí tvůrci, kteří předtím točili filmy do kina, žádní rutinní nádeníci. Hodně se mi svýho času líbily Girls, to bylo zjevení toho, jak se dá točit holčičí seriál. Moje klučičí duše s tím byla úplně v pohodě.

Breaking Bad vyvolává základní spor o to, jestli Walter má v sobě zlo od počátku, nebo jestli je to tak, že člověk nemá žádnou podstatu. Já jsem zastáncem té druhé možnosti, člověk nemá podstatu, má v sobě tolik subjektivit, že ho utvářejí situace. To, v čem je zrovna namočenej, to ho promění. Ale jsou lidi, kteří budou říkat, že to měl vždycky v sobě. Dá se to brát i jako moderní román – už jsme si odvykli číst a seriály nás ale teď zase naučily chápat dlouhej čas vyprávění, ambivalenci, to, že postavy nejsou jednoznačné a můžou se vyvíjet. Můžete vždycky říct, že už tu předtím bylo Twin Peaks nebo Sopránovi nebo The Wire, ale myslím, že tam ještě malinko chyběla návykovost nebo to, že člověk má pocit, že je to velmi reálný. To třeba u Twin Peaks není úplně záměrem.

Z českých seriálů mám rád Návštěvníky Jindřicha Poláka, ty v sobě mají jak humor, tak hrůzu. Vize budoucnosti je v nich hrozně děsivá a hudba Karla Svobody je fakt epická. Hrozně dobře končí každý díl, je to skvěle napsaný. Pracoval na tom Švankmajer, i když se k amarounům nechce přiznat. Byla to pro něho taková úlitba komerci. Od Vorlíčka a Macourka je nejlepší Arabela. Jsou to všecko dětský věci, u těch dospělejch je to těžký, protože bývaly často poplatný době.

Přečtěte si celý článek.

bodytest

 

datova zurnalistika

Cookies nám pomáhají poskytovat naše služby.

Budete-li i nadále používat naše služby, souhlasíte s naším používáním cookies.

Rozumím
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account