Systémové upozornění
Hlavní informace
rocketman-elton

Vypadá to, že britští filmoví producenti objevili novou formulku pro úspěch: životopisné filmy o hudebnících. Zatímco dosud šlo o doménu Hollywoodu, se zjevením Bohemian Rhapsody se zjistilo, že i britská hudební scéna skýtá dost atraktivních postav.

Podobností mezi Bohemian Rhapsody o skupině Queen a Rocketmanem o Eltonu Johnovi je opravdu mnoho. Jednak první film režijně dokončoval a druhý má komplet na svědomí Dexter Fletcher, 53letý někdejší herec, který v sobě objevil talent pro tvorbu „crowd pleaserů“ díky snímku Orel Eddie o nejsrandovnějším skokanovi na lyžích všech dob.

Dále, Freddie Mercury a Elton John jsou oba kapriciózní a flamboyantní gayové, což tvůrcům umožňuje dostatečně se stylově vyřádit, přinejmenším na kostýmech a maskách. Oba snímky také mají téměř shodnou barevnou paletu (některé záběry vypadají téměř zaměnitelně) a identickou kruhovou vyprávěcí strukturu. V Bohemian Rhapsody nastupuje Mercury na koncert ve Wembley, v Rocketmanovi zase Elton John na rehab a detox, přičemž většina vyprávění probíhá retrospektivně a na konci oba hrdinové zažijí vykoupení. Je zjevné, že Mercurymu dali víc zazářit a nechtěli ukazovat jeho umírání, nicméně u Eltona Johna jde také o určitý druh znovuzrození – začít být „čistý“.

Následující část článku je viditelná pouze pro uživatele s předplatným.

Přihlaste se prosím, nebo pro pořízení předplatného pokračujte sem.

Cookies nám pomáhají poskytovat naše služby.

Budete-li i nadále používat naše služby, souhlasíte s naším používáním cookies.

Rozumím
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account