Systémové upozornění
Hlavní informace

SCANDI 2020

2. 1. 2020
Tip

Známá jména i nové objevy, hrané filmy i dokumenty, dramata i thrillery, to vše přinese další ročník oblíbené přehlídky severských filmů SCANDI, kterou už po šesté uvede do českých kin distribuční společnost Film Europe. Nadcházející 6. ročník přehlídky SCANDI uvede šest premiér a bude se konat od 9. do 12. ledna 2020 v pražských kinech Lucerna, Edison Filmhub, Evald a Atlas, i v dalších kinech v České republice. Tematickým zaměřením přehlídky budou „ženy na válečné stezce“. Přehlídku zahájí dánský kandidát na Oscara – snímek Srdcová královna.

Více

Dcera bojuje o Oscara

20. 12. 2019
Tip

Animované loutkové drama s názvem Dcera, které vytvořila Daria Kashcheeva, studentka katedry animované tvorby FAMU a které vzniklo v koprodukci se společností MAUR film, se dostalo na shortlist Oscar snímků v kategorii Animated Short film mezi 9 dalších animovaných krátkých snímků. Z nich vzejde 13. ledna 2020 nominace finálních 5 snímků, jež budou bojovat o cenu v prestižní soutěži Oscar. Dcera se dostala na shortlist s dalším českým filmem Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula, který je na shortlistu v kategorii International Feature Film.

Více

Mezipatra 2019

9. 11. 2019
Tip

Dvacátý ročník Queer festivalu Mezipatra v Praze koná od 7. do 14. listopadu. Poté se přesouvá festival do Brna, kde 22. listopadu končí. Následují tradiční ozvěny v regionech. I letos jsou pro návštěvnice a návštěvníky připraveny ty nejlepší hrané filmy, dokumenty nebo krátké filmy s queer tematikou, které sbíraly uznání po celém světě. Mezipatra nově kladou zvláštní důraz na doprovodné akce: novinkou bude víkendový program pro filmové profesionály, který se zároveň otevře všem zájemkyním a zájemcům o queer filmový průmysl. Tématem letošních Mezipater je heslo V proudu změn.

Více

Argentinský film

15. 10. 2019
Tip

Letos poosmé se na konci října filmoví diváci dočkají řady výborných argentinských filmů. Od 24. 10. do 30. 10. se v pražském kině Lucerna koná 8. ročník festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO. Festival doprovází výstava argentinských filmových herců.

Více

Seminář ruských filmů

11. 10. 2019
Tip

Ve dnech 11. – 13. října 2019 proběhne v Ponrepu, kině Národního filmového archivu, 26. ročník Semináře ruských filmů. Filmová přehlídka, u jejíhož zrodu stály filmové kluby na jižní Moravě (Veselí nad Moravou, Hodonín), se kvůli plánované rekonstrukci hodonínského kina Svět, kde se od roku 2012 konává, přesunula načas do Prahy. Stejně jako u předchozích ročníků, má i ten letošní své téma. Je jím „Rusko neznámé“.

Více

Be2Can 2019

29. 8. 2019
Tip

Začátkem října se uskuteční další ročník Be2Can, přehlídky festivalového filmu z Berlína, Benátek a Cannes. I letos přinese výběr toho nejpozoruhodnějšího a nejpodnětnějšího, co představily soutěže tří nejvýznamnějších evropských filmových festivalů.

Více

Noir Festival – novinky

8. 8. 2019
Tip

Plejádu amerických filmů 40. a 50. let, které tvoří jádro klasického filmu noir a tudíž i programu našeho festivalu, na Křivoklátě každoročně doplňují snímky místní provenience, které vznikaly buď paralelně v téže době či o pár let později a jež vykazují noirové tendence.

Více

Noir Film Festival 2019

17. 7. 2019
Tip

Další ročník festivalu noir filmů proběhne od 22. do 25. srpna na hradě Křivoklát. Více se o festivalu můžete dozvědět na jeho webových stránkách. V programu budou tentokrát sekce Lupičský noir, Retrospektiva Fritze Langa, Cornell Woolrich, Proto-noir, Japonský noir, Československý noir a Pocta Veronice Lake.

Více

Šary Vary 2019

8. 7. 2019
Tip

Ihned po skončení 54. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary přichází na řadu od pondělí 8.7. do neděle 14.7. oficiální festivalové ozvěny v Praze, Brně a Plzni s názvem Šary Vary. Na plátnech kin Aero, Světozor a Univerzitního kina Scala se objeví na 25 vybraných snímků z letošního ročníku. Menší Ozvěny se letos objeví i v Plzni, a to konkrétně v areálu Plzeňského Prazdroje, kde bude uvedeno 5 titulů.

Více

Klasický korejský film

28. 6. 2019
Tip

Korejský filmový archiv má vlastní YouTube kanál, na kterém uvádí klasické korejské snímky.

Více

Cookies nám pomáhají poskytovat naše služby.

Budete-li i nadále používat naše služby, souhlasíte s naším používáním cookies.

Rozumím
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account