Systémové upozornění
Hlavní informace

Malickovy filmy

06.10.2020
Tip

Projekce dvou filmů Terrence Malicka, jediné v České republice, proběhnou v Městské knihovně v Praze.

Více

Serial Killer

26.09.2020
Tip

Serial Killer je mezinárodní soutěžní festival televizních a webových seriálů. V letošním třetím ročníku se výjimečně přesuneme z kinosálů na internet, kde Vám v premiéře nabídneme ty nejlepší seriálové novinky, které jinde nemáte možnost vidět.

Kromě tradičních sekcí, jako jsou soutěž seriálů ze střední a východní Evropy, mezinárodní panorama nebo webseriály, se letos mimo jiné zaměřuje na seriálovou tvorbu Velké Británie, u které ukazuje nejen jejich skvělé komedie.

Více

Přehlídka filmů P. T. Andersona

18.08.2020
Tip

Nabité filmové léto v kině Aero završí přehlídka Paula Thomase Andersona. Od 27. do 30. srpna se na velkém plátně představí všech osm autorových celovečerních titulů. Jejich mistrovství spočívá mimo jiné i v žánrové a tematické rozmanitosti. Ve čtvrtek 27. srpna diváky čekají dva výlety do žánru komedií s filmy Opilí láskou a Skrytá vada. Druhý den bude možné nahlédnout na odvrácenou stranu amerického snu s tituly Gambler a Hříšné noci. Sobota se odehraje na vlně vztahových peripetií s dramaty Nit z přízraků a Magnolia. V neděli 30. srpna s Mistrem a Až na krev bude možné kontemplovat nad tematikou víry.

Více

Tipy na LFŠ

07.08.2020
Tip

Chystáte se na LFŠ? Tady je několik tipů na filmy, které si nenechám ujít.

Více

Retrospektiva Karla Vachka

05.08.2020
Tip

Letos slaví 80. narozeniny jeden z nejvýznamnějších filmových tvůrců druhé poloviny 20. století, pedagog a odvážný experimentátor, vypravěč filmových románů Karel Vachek. Jeho filmy teď nabízí online platforma DaFilms.cz.

Více

Noir Film Festival 2020

21.07.2020
Tip

Příznivce Noir Film Festivalu jistě potěší, že jeho organizátoři navzdory současné, kultuře nepřející době a opatřením proti šíření pandemie nemoci COVID-19 uspořádají 8. ročník v plánovaném termínu od 20. do 23. srpna 2020 na tradičním místě za hradbami Křivoklátu.

Více

VOD filmy a seriály

28.04.2020
Tip

Nabízíme několik tipů na VOD, tedy na zajímavé filmy z virtuálních videopůjčoven.

Více

Sólo pro Artemia

23.04.2020
Tip

Jako vzpomínku na předčasně zesnulého producenta, režiséra a zakladatele společnosti Artcam Films Artemia Benkiho, který zemřel minulý týden pár dní před svými čtyřiapadesátými narozeninami, distribuční společnost Artcam Films ve spolupráci s projektem Moje kino LIVE připravila online projekci jeho celovečerního filmu Sólo, oceněného mimo jiné jako nejlepší český dokument na MFDF Jihlava 2019. Projekce proběhne v pátek 24. dubna od 20.30 hodin.

Více

Černobílý Parazit v kinech

14.02.2020
Tip

Černá komedie režiséra Bong Joon-hoa Parazit slaví od své premiéry na festivalu v Cannes úspěchy po celém světě. Kromě Zlaté palmy a Zlatého glóbu získal snímek přes 170 dalších ocenění a je nominovaný na 6 Oscarů. Vzápětí po jejich udílení, v úterý 10. února, vstoupí do českých kin speciální režisérská černobílá verze filmu. Ta je pro režiséra Bong Joon-hoa splněným snem a dle jeho slov přináší divákovi pronikavý zážitek, při kterém intenzivněji vyniknou herecké výkony hlavních představitelů i dramatický rozdíl mezi jednotlivými rodinami ve filmu.

Více

Future Gate 2020

21.01.2020
Tip

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate začíná ve středu 29. ledna. Přinese nové oceňované filmy, které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu (Malý Joe, Vivárium, H0use), nesmrtelné klasiky (Tetsuo, Total Recall či Ghost in The Shell 2: Innocence), sérii dokumentů, ale i bohatý doprovodný program. Přednášku scénáristy Chipse Hardyho, který se se synem Tomem Hardym spolupodílel na seriálu Taboo, v Cannes oceněného skladatele a houslistu Jozefa van Wissena, besedu na téma svoboda médií s novinářem Jindřichem Šídlem a sinoložkou Olgou Lomovou. Na festival, který se ponese ve stylu kyberpunku, míří i další zahraniční filmový tvůrci i vědci. Future Gate probíhá od 29. ledna do 2. února v pražské Lucerně, o týden později v Brně. Festivalové ozvěny se konají v Plzni, Šumperku a nově na Slovensku.

Více

Cookies nám pomáhají poskytovat naše služby.

Budete-li i nadále používat naše služby, souhlasíte s naším používáním cookies.

Rozumím
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account