Systémové upozornění
Hlavní informace

MFF Karlovy Vary 2018

25. 6. 2018
Tip

Programové tipy dalšího ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, jak je připravil časopis Film a doba.

Víc než pho. Český Vietnam

28. 5. 2018
Tip

Večerka, tržiště, a co dál? Myslíme si, že se navzájem dobře známe, ale... Jak se doopravdy žilo Vietnamcům v Česku před deseti lety, a jaké je to dnes? Považují mladí Vietnamci za svůj domov Česko, nebo touží po návratu do původní vlasti? Tato a další témata reflektují vážně i nevážně filmy českých a vietnamských režisérů v aktuálním výběru na DAFilms.cz.

Murnauovy filmy s živou hudbou

6. 5. 2018
Tip

Letos uplyne 130 let od narození filmového režiséra Friedricha Wilhelma Murnaua, jednoho z nejvýznamnějších tvůrců němé éry. Jeho dílo připomene přehlídka čtyř snímků, které patří mezi nejzásadnější v dějinách kinematografie a nejsou běžně na filmovém plátně k vidění. Filmy Upír Nosferatu, Fantom, Faust a Poslední štace promítá Kino Lucerna do 27. května 2018 a živě je doprovodí špičkoví čeští i zahraniční hudebníci.

EAST DOC PLATFORM

28. 2. 2018
Tip

Ve dnech 3. až 9. března 2018 se uskuteční EAST DOC PLATFORM, největší akce pro dokumentární tvůrce ve střední a východní Evropě. Během týdne se v Praze potká světová špička filmových profesionálů, distributorů, televizních a festivalových dramaturgů. Filmaři představí své připravované dokumentární snímky a budou usilovat o ceny v celkové hodnotě přesahující 35 000 eur. Pro veřejnost je připravena řada zajímavých přednášek od předních světových filmových odborníků. Většina akcí proběhne v Institutu Cervantes, vstup na program v anglickém jazyce je zdarma.

Festival otrlého diváka 2018

3. 2. 2018
Tip

Kino Aero slaví na začátku února dvacáté narozeniny. Při té příležitosti připomene některé highlighty své existence a "Otrlec" samozřejmě nemůže chybět. Festival otrlého diváka letos zastupí dvojice filmů, která ho činí unikátním.

Czech Short Films

16. 1. 2018
Tip

Nová kolekce „Czech Short Films“ představí to nejlepší z české krátkometrážní tvorby za rok 2017. Animace, hrané filmy i experimenty. Krátkých filmů se za poslední rok v Česku urodilo opravdu hodně a na vysoké úrovni. To nejlepší z aktuální české krátkometrážní tvorby vybralo už podeváté Czech Film Center. Letos se na základě výzvy sesbíralo kolem stovky filmů různých žánrů ze soukromé produkce i z filmových škol, z nichž CFC za pomoci komise tvořené filmovými profesionály z různých oblastí audiovize vybralo 13 snímků. Část kolekce se představí 19. ledna 2018 v pražském Kině Pilotů v rámci Festivalu krátkých filmů Praha.

Best of DAFilms 2017

25. 12. 2017
Tip

Konec roku je příležitostí pro bilancování, hodnocení a žebříčky toho nejlepšího. V DAFilms již tradičně v prosinci předávají výběr filmů do programu divákům. Do kurátorského výběru se dostaly filmy, které publikum za uplynulý rok nejvíc oslovily a které diváci nejvíc sledovali. A jako vánoční bonus organizátoři přidali i několik nových filmů, které byly úspěšné na festivalech a nyní se premiérově představí online na DAFilms.

FILMASIA 2017

6. 12. 2017
Tip

Festival asijských filmů oslaví kulaté výročí dvou dekád hongkongské kinematografie. Diváci se mohou těšit nejen na deset významných filmů v kolekci Hvězdy Hongkongu, ale i na spoustu inspirativních hostů. Nebude chybět ani to nejlepší z Jižní Koreje za uplynulý rok!

DLABAČOFEST 2017

18. 11. 2017
Tip

Letošní první ročník DLABAČOFESTU se soustředí na snímky, které byly nominovány na prestižní ocenění Oscar v kategorii Nejlepší zahraniční film, nicméně přes velké šance nezvítězily. Milovníkům filmu však nesmějí uniknout!

Festival otrlého diváka

28. 10. 2017
Tip

Vlkodlaci, nejhorší film všech dob a biologické riziko z vnějšího vesmíru. Sváteční sobotu v pražském kině Aero ovládne Podzimní sklizeň Festivalu otrlého diváka. Program odstartuje britský thriller Pohled do bělma, poté dostane prostor v Československu natáčený horor Kvílení Vlkodlaků II: Tvá sestra je vlkodlak, plagiát vysokorozpočtových sci-fi hitů Biohazard a údajně nejhorší film všech dob Pokoj. Ten si za oceánem vysloužil takový status, že příběh jeho vzniku v letošním roce zfilmoval James Franco. Milovníci okrajových žánrů se dočkají i oblíbeného simultánního překladu v podání Samanthy Bifidus, která svým hlasem doprovodí zmiňovaný Biohazard.

Cookies nám pomáhají poskytovat naše služby.

Budete-li i nadále používat naše služby, souhlasíte s naším používáním cookies.

Rozumím
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account