Systémové upozornění
Hlavní informace

Filmové festivaly v létě

10.07.2021
Tip

Loňské léto bylo o filmové festivaly výrazně ochuzené. Letos se naopak největší mezinárodní festival v Cannes přesunul z května na červenec. Právě proto i Karlovy Vary, jež se obvykle konaly v červenci, musí být posunuté až na 20.– 28. v srpna. Ještě nezveřejnily program, ale dá se očekávat klasický sběr ze zahraničních filmových festivalů (jako právě vítězné snímky z Cannes), soutěž nových, premiérově uváděných hraných filmů, soutěžní sekce dokumentů a soutěž filmů z východní Evropy. Sestavovat letos festivaly, kde by byly zároveň „přebytky“ z loňska, a přitom zachovat exkluzivitu a neuvádět v soutěži nic, co ještě nemělo premiéru, muselo být extrémně náročné, protože není jasné, která akce se kam posune. Pro publikum, které ale hledá letní oddych, nejde pouze po novinkách a nerozlišuje, co je soutěžní festival a co přehlídka, vypadá letošní nabídka až překvapivě dobře.

Více

AutoKino Ledárny

21.04.2021
Tip

Právě v těchto dnech otevírá své brány AutoKino LEDÁRNY, situované do prostoru bývalých ledáren v pražském Braníku. Prostor v těsném sousedství řeky Vltavy tak nově ožije filmovými projekcemi spojenými s gastronomickým zážitkem. Slavnostní otevření autokina, jehož provoz zaštítil Michal Hroza, místostarosta MČ Praha 4, se uskuteční ve čtvrtek 29. 4. ve 20:30 hodin. První pražské gastrokino nabídne i kulinární zážitky.

Více

Moje kino LIVE a Aerovod

06.11.2020
Tip

I v době, kdy jsou kinosály zavřené, mají filmoví fanoušci možnost zhlédnout kvalitní a pečlivě vybrané snímky a při tom podpořit svá oblíbená kina. Původní česká online videopůjčovna Aerovod, jejíž katalog obsahuje tituly prověřené plátnem kin Aero, Bio Oko, Světozor, Bio Central a Univerzitní kino Scala, nabízí přes 400 snímků a svou nabídku rozšiřuje každým týdnem. Diváci, kterým chybí sdílený zážitek ze sledování filmu, se pak mohou každý večer setkávat ve virtuálním kinosále projektu Moje kino LIVE.

Více

Malickovy filmy

06.10.2020
Tip

Projekce dvou filmů Terrence Malicka, jediné v České republice, proběhnou v Městské knihovně v Praze.

Více

Serial Killer

26.09.2020
Tip

Serial Killer je mezinárodní soutěžní festival televizních a webových seriálů. V letošním třetím ročníku se výjimečně přesuneme z kinosálů na internet, kde Vám v premiéře nabídneme ty nejlepší seriálové novinky, které jinde nemáte možnost vidět.

Kromě tradičních sekcí, jako jsou soutěž seriálů ze střední a východní Evropy, mezinárodní panorama nebo webseriály, se letos mimo jiné zaměřuje na seriálovou tvorbu Velké Británie, u které ukazuje nejen jejich skvělé komedie.

Více

Přehlídka filmů P. T. Andersona

18.08.2020
Tip

Nabité filmové léto v kině Aero završí přehlídka Paula Thomase Andersona. Od 27. do 30. srpna se na velkém plátně představí všech osm autorových celovečerních titulů. Jejich mistrovství spočívá mimo jiné i v žánrové a tematické rozmanitosti. Ve čtvrtek 27. srpna diváky čekají dva výlety do žánru komedií s filmy Opilí láskou a Skrytá vada. Druhý den bude možné nahlédnout na odvrácenou stranu amerického snu s tituly Gambler a Hříšné noci. Sobota se odehraje na vlně vztahových peripetií s dramaty Nit z přízraků a Magnolia. V neděli 30. srpna s Mistrem a Až na krev bude možné kontemplovat nad tematikou víry.

Více

Tipy na LFŠ

07.08.2020
Tip

Chystáte se na LFŠ? Tady je několik tipů na filmy, které si nenechám ujít.

Více

Retrospektiva Karla Vachka

05.08.2020
Tip

Letos slaví 80. narozeniny jeden z nejvýznamnějších filmových tvůrců druhé poloviny 20. století, pedagog a odvážný experimentátor, vypravěč filmových románů Karel Vachek. Jeho filmy teď nabízí online platforma DaFilms.cz.

Více

Noir Film Festival 2020

21.07.2020
Tip

Příznivce Noir Film Festivalu jistě potěší, že jeho organizátoři navzdory současné, kultuře nepřející době a opatřením proti šíření pandemie nemoci COVID-19 uspořádají 8. ročník v plánovaném termínu od 20. do 23. srpna 2020 na tradičním místě za hradbami Křivoklátu.

Více

VOD filmy a seriály

28.04.2020
Tip

Nabízíme několik tipů na VOD, tedy na zajímavé filmy z virtuálních videopůjčoven.

Více

Cookies nám pomáhají poskytovat naše služby.

Budete-li i nadále používat naše služby, souhlasíte s naším používáním cookies.

Rozumím
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account