Systémové upozornění
Hlavní informace
solo-pro-artemia

Jako vzpomínku na předčasně zesnulého producenta, režiséra a zakladatele společnosti Artcam Films Artemia Benkiho, který zemřel minulý týden pár dní před svými čtyřiapadesátými narozeninami, distribuční společnost Artcam Films ve spolupráci s projektem Moje kino LIVE připravila online projekci jeho celovečerního filmu Sólo, oceněného mimo jiné jako nejlepší český dokument na MFDF Jihlava 2019. Projekce proběhne v pátek 24. dubna od 20.30 hodin.

„Filmař, producent, nevyčerpatelný francouzský bonviván Artemio Benki všechny zaskočil svým předčasným odchodem. Z večírků nemíval ve zvyku mizet předčasně, to věděli všichni, kteří se s ním potkali. Artemio byl nepřebernou studnicí invence a inspirace, vášnivým cinefilem, který na svém celovečerním režijním debutu pracoval několik let. Výsledkem byl snímek Sólo, který se, podobně jako jeho autor, vzpírá kategorizacím. Niterný, pozorovatelský, křehký, ale i plný houževnatosti a lásky k outsiderům a k lidem, kteří zápasí na okraji. Hranice dokumentu a fikce se v něm mažou. Zůstává prostě a jednoduše film.

V normálním světě bychom udělali to, co Artemio měl nejraději – sešli se, podívali se na Sólo a pak dlouze debatovali nad stále početnější baterií prázdných lahví vína. V podivné realitě ale nezbývá, než se uchýlit k nejbližšímu podobnému řešení: podívat se na film spolu alespoň digitálně a připít si alespoň imaginárně na člověka, který absolutně věřil v sílu filmu měnit svět a dělat ho lepším místem.

Zveme vás tedy do virtuálního sálu Moje kino LIVE. Stačí si max. půl hodiny před projekcí koupit lístek, pak kliknout na odkaz, otevřít láhev vína a uctít Artemia-režiséra sledováním jeho Sóla. Výtěžek večera pomůže distribuční a produkční společnosti Artcam Films, kterou Artemio založil a v jejíž smysl vždy pevně věřil,“ řekl Vít Schmarc, ředitel filmové distribuce Artcam Films.

 Více informací o projektu Moje kino LIVE, najdete na webu, kde můžete také zakoupit vstupenky v symbolických hodnotách 54, 108 a 162 korun.

FB událost: Sólo pro Artemia

Pokud nemáte možnost podívat se na film v pátek prostřednictvím Moje Kino LIVE, Sólo je k dispozici ke zhlédnutí online také na portálech Aerovod a DAFilms.

94599070 3112742015432058 7998096834574680064 o

SÓLO

Martin P. je mladý argentinský klavírní virtuoz a skladatel, který poslední čtyři roky svého života strávil v ústavu pro duševně choré El Borda v Buenos Aires, největším psychiatrickém zařízení latinské Americe. Dětský hudební génius a nejslibnější talent své generace se nyní pokouší najít způsob jak překonat své psychiatrické onemocnění a vrátit se k životu venku za zdmi sanatoria i na koncertní pódia, zatímco pracuje na své nové skladbě ENFERMARIA.
SÓLO vypráví výjimečný a zároveň univerzální příběh o posedlosti tvorbou a dokonalostí, popisujicí evoluci lidské bytosti, která čerpá svou sílu ze své citlivosti.

bodytest

 

datova zurnalistika

Cookies nám pomáhají poskytovat naše služby.

Budete-li i nadále používat naše služby, souhlasíte s naším používáním cookies.

Rozumím
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account