Systémové upozornění
Hlavní informace
marienbad-film-festival2

Marienbad Film Festival vytváří platformu pro poctu klasickému filmu a klasické filmové technologii. Experimentální a nezávislý film představují sekce Theatre Electrique a Cinema Excelsior, klasický hollywoodský i evropský film 50. a 60. let promítáme v sekci Gala a vlastní sekci má i žánr film o filmu. Programové zaměření není nahodilé, všechny sekce spojuje právě filmové sebeuvědomění.

Ve dnech 29. srpna až 2. září 2017 se v Mariánských Lázních uskuteční druhý ročník Marienbad Film Festivalu. Festival se zaměřuje na český a zahraniční experimentální film, nabídne ale také projekce klasických hollywoodských a evropských filmů 50. a 60. let a další akce určené pro širokou veřejnost.

Filmový program letošního ročníku se významně rozšíří. Sekce českého experimentálního a nezávislého filmu Theatre Electrique bude letos poprvé soutěžní. Nová sekce Cinema Excelsior se zaměří na mapování konkrétních zahraničních oblastí experimentálního filmu – v letošním roce půjde o současný rakouský experimentální film. Retrospektivní sekce nabídne zájemcům ucelenou kolekci českých avantgardních filmů z první poloviny 30. let, a to na unikátně filmových kopiích. Diváci uvidí také restaurované filmy Gustava Machatého Erotikon a Ze soboty na neděli.

„Festival chce být mimo jiné prostorem pro setkávání filmařů, diskuze, výměnu zkušeností a znalostí v oblasti experimentálních filmů, proto počítá také s bohatým programem pro filmové profesionály,“ doplňuje dramaturgyně festivalu Tereza Czesany Dvořáková.

Podrobný program a další informace najdete na webových stránkách festivalu.

bodytest

 

datova zurnalistika

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Cookies nám pomáhají poskytovat naše služby.

Budete-li i nadále používat naše služby, souhlasíte s naším používáním cookies.

Rozumím