Systémové upozornění
Hlavní informace
das-filmfest-2018

Festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST otevírá už od roku 2006 každý říjen filmovou festivalovou sezonu. Pravidelně přináší výběr těch nejaktuálnějších snímků z Německa, Rakouska a Švýcarska – ať už se jedná o kvalitní mainstream, dokumenty nebo snímky, které sklidily úspěch na mezinárodních filmových festivalech. DAS FILMFEST představuje českému divákovi snímky, které by jinak cestu do zdejších kin hledaly jen těžko. Festival zároveň nabízí inspirativní setkání publika se zástupci evropské kinematografie.

Festival se uskuteční od 17. do 23. října v Praze, od 29. října do 2. listopadu v Brně. V hlavním městě se bude promítat v kinech Atlas a Lucerna, v hlavním moravském městě pak v Místodržitelském paláci a v prostorách NO ART.

V Praze 17. září 2018 – Ikonická Romy Schneider, jež už dávno není tou mladou a svěží císařovnou Sissi z našich vzpomínek, Bertolt Brecht snažící se zfilmovat svou slavnou Žebráckou operu, Franz Murer, přezdívaný kat Židů z Vilniusu, obhajující se před soudem či mistryně světa ve sjezdu na lyžích Erika Schinegger, svádějící boj proti předsudkům, když se zjistí, že je vlastně Erik Schinegger… Různé osobnosti i rozličné osudy, které spojuje to, že jejich životní příběhy ožívají na filmovém plátně. Nadcházející DAS FILMFEST takových osobností a snímků představí napříč programem celou řadu a zaměří se na ně dokonce i samostatná programová sekce s příznačným názvem OSOBNOST / DIE PERSÖNLICHKEIT.

erika

Hold dvěma legendám světové kinematografie vzdá oblíbená sekce DIE DOKU, která představí mimo jiné dokumenty věnované Miloši Formanovi a Ingmaru Bergmannovi. Třináctý ročník přehlídky německých, rakouských a švýcarských filmů proběhne od 17. do 23. října v Praze a od 29. října do 2. listopadu v Brně. Informace naleznete na webových stránkách. Přehlídku tradičně spolupořádají Goethe-Institut, Rakouské kulturní fórum v Praze a Švýcarské velvyslanectví v České republice. Festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST nabídne v letošním roce pět programových sekcí.

kapitan

Kromě tradiční DAS FILMFEST SPEZIAL, která představí ty nejzajímavější, cenami ověnčené i divácky úspěšné snímky, dokumentární DIE DOKU a krátkometrážních SHORTS, se mohou letos diváci těšit také na tematické sekce OSOBNOST / DIE PERSÖNLICHKEIT a SPOLU & SÁM / ZUSAMMEN & ALLEIN. V rámci DAS FILMFEST SPEZIAL festival uvede například drsný policejní thriller COPS, drama z posledních dnů války, založené na skutečných událostech, KAPITÁN / DER HAUPTMANN, energický snímek o dospívání a hledání vlastní identity BLUE MY MIND či velkoryse pojatou a divácky mimořádně úspěšnou „pohádku pro dospělé“ TIMM THALER ANEB O CHLAPCI, CO PRODAL SVŮJ SMÍCH / TIMM THALER ODER DAS VERKAUFTE LACHEN.

chlapec

Sekce SPOLU & SÁM / ZUSAMMEN & ALLEIN pozve diváky na romantickou roadmovie po Evropě se snímkem 303, nabídne svěží vztahovou komedii KIM MÁ PENIS / KIM HAT EINEN PENIS a představí úspěšnou tragikomedii s hvězdným obsazením ARTHUR & CLAIRE. Velice silná je v letošním roce populární sekce DIE DOKU. Kromě snímků věnovaných filmovým velikánům uvede například snímek ŠVÝCAR CHRIS / CHRIS THE SWISS, ve kterém se režisérka vydává po stopách svého bratrance – novináře, jenž za nejasných okolností zahynul ve válce v Jugoslávii. Do svědomí sáhne snímek ELDORADO, ve kterém režisér Markus Imhoof mapuje osudy lidí na útěku. První fázi života člověka nám přiblíží poutavý dokument CRY BABY, CRY / NICHT VON SCHLECHTEN ELTERN.

bodytest

 

datova zurnalistika

Cookies nám pomáhají poskytovat naše služby.

Budete-li i nadále používat naše služby, souhlasíte s naším používáním cookies.

Rozumím
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account