Systémové upozornění
Hlavní informace
zacatek-dubna

Jaké filmy nás čekají v Cannes, jaké seriály startují v dubnu, jak vstřícné je ke svým fanouškům studio Ghibli, co nabízí online služba Hulu, rozhovory s několika filmovými klasiky i mladými puškami, eseje o seriálu Přátelé, zpocených ženských atletkách či kolonialismu v počítačových hrách. A o Cynické piči a Krtečkovi a Pandě.

Everybody Wats Some – nová komedie Richarda Linklatera

War Dogs

Doom – Fight Like Hell (Cinematic Trailer)


ZPRÁVY
 
Na jaké filmy bychom se mohli těšit v Cannes (a potom i u nás, minimálně ve Varech a na Be2Can).
 
Otevřela se tematická barbeque restaurace inspirovaná Texaským masakrem motorovou pilou.
 
K výročí premiéry Vetřelců (1986) jdou na trh i superboží osmdesátkové (nyní už retro) futuristické tenisky, které nosila Ripleyová. Přímý odkaz zde. Za pouhých 175 dolarů...
 
reebok-aliens-sneakers-pic
 
Studio Ghibli, jehož nejslavnějším představitelem (a zakladatelem) je Hayao Miyazaki, uvolnilo k volnému použití software, na němž dělalo většinu svých animovaných filmů. I ty můžeš udělat svou Princeznu Mononoke a svého souseda Totora!
 
Proč Leonardo DiCaprio opustil studio Warner Bros a dal přednost Paramountu?
 
 
Opravdu se bude dělat Blade Runner 2, produkují a píší ho stejní lidé jako první díl. Režii, jak se ví již delší dobu, bude mít Denis Villeneuve (Požáry, Zmizení, Sicario), kameru Roger Deakins (dvorní kameraman bratří Coenů) a nově se potvrzují zprávy, že ve filmu budou hrát kromě Harrisona Forda i Robin Wright a Ryan Gosling.
 
Herec Oscar Isaac se dá znovu dohromady s tvůrcem snímku Ex Machina Alexem Garlandem. Jejich nový společný projekt se jmenuje Anniholators.
 

 
ROZHOVORY
 
Colin Farrell o černé komedii Humr řeckého režiséra Jorgose Lanthimose (viz videorecenze).
 
Klasik filmového zvuku Walter Murch o své kariéře.
 
Režisér hororových filmů J. Buttgereit o tom, proč už nepotřebujeme hororové filmy.
 
201506290827 nekromantik-2-4
 
 
Německý autor Sebastian Schipper (Victoria) o tom, že mu většina filmů připadá příliš vyumělkovaná.
 
Režisér Nicolas Windign Refn (Bronson, Drive) o tom, proč a jak restauroval starý italský sci-fi horor Maria Bavy Planeta upírů, který se stal jednou z inspirací pro Vetřelce.

 
KE SLEDOVÁNÍ
 
Criterion collection nabízí přehled 50 nejdůležitějších dokumentů, které bychom měli všichni vidět, než umřeme.
 
Web Flaworwire informuje o deseti nových seriálech, které startují na amerických televizních kanálech v dubnu.
 

 
K DELŠÍMU ČTENÍ KE KÁVIČCE 
 
 
Vulture rovněž zachytil twitterovou přestřelku několika hereček (Jamie Lee Curtis, Susan Sarandon a Debry Messing) o tom, kdo by měl být novým americkým prezidentem.
 
Web AV Club přináší text o tom, proč v sovětských filmech za dob studené války bylo tak málo amerických padouchů a přitom tolik sovětských padouchů v amerických filmech.
 
 
Zároveň ve stejném vydání přináší i podobný historický přehled o ženských režisérkách.
 
Reverse Shot na příkladu počítačových her Grand Theft Auto IV, Just Cause 2 nebo Far Cry 2 rozvíjí úvahu o novém (virtuálně performančním) způsobu kolonialismu, ať už s předponou anti- či post-, nebo bez nich.
 
just cause 2
 
Jeden z klasiků recepčních studií Henry Jenkins vedl rozsáhlý dvoudílný rozhovor s dalším významným mediálním a kulturním teoretikem Scottem Bukatmanem o komiksu Hellboy.
 
Přední český geek Václav Urbánek spustil svůj blog Cynická piča, kam píše hejty na popkulturní geekoviny. Začíná se blockbusterem Batman v Superman a novou řadou Akt X.
 
 
VIDEA

Srovnání starých a nových Star Wars – Epizoda IV. a Epizoda VII.

Velký trumf pro odpůrce nových Star Wars ukazující jejich neoriginalitu. Zároveň jde o zavádějícím způsobem reduktivní způsob dívání se na filmy, který ignoruje řadu významných rozdílů (viz glosa).

. Hell, yeah...

Krtek a Panda

bodytest

 

datova zurnalistikaFacebook komentáře

Cookies nám pomáhají poskytovat naše služby.

Budete-li i nadále používat naše služby, souhlasíte s naším používáním cookies.

Rozumím
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account