Systémové upozornění
Hlavní informace
odkazy

V této sekci bych chtěl  uvést, co základně čtu, abyste věděli, co jsem zač.

Jedná se o:

  1. Média, jež čtu automaticky, bez ohledu na to, co je obsahem aktuálního papírového vydání nebo nabídky na webu

  2. Zdroje, které mám ve feedu a otvírám si jen to, co mě v danou chvíli zaujme

  3. Zdroje, které procházím a výběrově používám jen, když hledám něco k tématu, o němž píšu a chci mít co nejlepší představu, co už napsali jinde

Občas pak cituju, často parafrázuju, výjimečně i kradu, ale především proto, že zapomenu, kde jsem co četl, nebo na stejnou informaci či myšlenku natrefím vícekrát a nepovažuju tudíž za nutné zdroj uvádět. Pokud v mnoha recenzích na tomto webu najdete různé hypertextové odkazy, bude to na osmdesát až devadesát procent něco z níže uvedených odkazů.

Tento seznam zdrojů může sloužit i jako přehled pro kohokoli, kdo si chce číst to nejlepší o filmu, televizi a nových médiích. Aspoň si tedy troufám tvrdit, že se mi podařilo vyrýžovat opravdu hodnotné věci. Za každý další zajímavý tip ale každopádně předem děkuju a rád ho sem zařadím. Přiznávám bez mučení, že čtu pouze v češtině, slovenštině a angličtině. Neuvádím zde žádné zdroje na GIFy z kočkami ani jiné prokrastinační weby.


Zahraniční filmové databáze:

Internet Movie Database – www.imdb.com
All Movie – www.allmovie.com
Criticker – www.criticker.com
Rotten Tomatoes – www.rottentomatoes.com
Metacritic – www.metacritic.com
Boxoffice Mojo – www.boxofficemojo.com/intl
Cinemetrics – www.cinemetrics.lv
Bad Movies – www.badmovies.org


Oborové časopisy (info aktuální i archivní)

Hollywood Reporter – www.hollywoodreporter.com
Variety – www.variety.com
Entertainment Weekly – www.ew.com
Filmmaker Magazine – www.filmmakermagazine.com
The Criterion Collection – www.criterion.com
British Film Institute – www.bfi.org.uk
Mediamatters – www.mediamatters.org
Visual Effects – www.zauberklang.ch/timeline.php


Filmová kritika a eseje

Film Comment – www.filmcomment.com
Film Quaterly – www.filmquarterly.org
Senses of Cinema – www.sensesofcinema.com
Sight and Sound – www.bfi.org.uk/news-opinion/sight-sound-magazine
Film Philosophy www.film-philosophy.com
Film Studies For Free – www.filmstudiesforfree.blogspot.cz
The Cine-Fileswww.thecine-files.com
UK Essays – www.ukessays.com/essays/film-studies
No Film School – www.nofilmschool.com/tags/video-essays


Filmové a televizní rubriky velkých deníků

New York Times – www.nytimes.com
Washington Post – www.washingtonpost.com
The Guardian – www.theguardian.com
Telegraph – hwww.telegraph.co.uk/culture/film
The Atlantic – www.theatlantic.com/entertainment
BBC – www.bbc.co.uk/film
CNN.com – www.edition.cnn.com/entertainment
Wall Street Journal – www.wsj.com/news/types/film-review
Salon – www.salon.com/topic/movies
USA Today – www.usatoday.com/life/movies
New York Post – www.nypost.com/movies
Los Angeles Times – www.latimes.com/entertainment/movies
Chicago Tribune – www.chicagotribune.com/entertainment


Filmové a televizní rubriky velkých týdeníků

New Yorker www.newyorker.com
New York Magazine – www.nymag.com/movies
TIME – www.entertainment.time.com/category/movies/review-movies
L.A. Weekly – www.laweekly.com/movies
New Statesman – www.newstatesman.com/culture/film
Chicago Sun Times – www.chicagoreader.com/chicago/FilmSearch


Kulturní magazíny

Rolling Stone – www.rollingstone.com/movies
Wired – www.wired.com/tag/movie-reviews
Vanity Fair – www.vanityfair.com/hollywood
Village Voice – www.villagevoice.com/movies
Vulture – www.vulture.com
Slant Magazine – www.slantmagazine.com/film
Paste Magazine – www.pastemagazine.com/movies
The A.V. Club – www.avclub.com/film/
Aeon – www.aeon.co/culture/film-television
New York Review of Books – www.nybooks.com
Los Angeles Review of Books – www.lareviewofbooks.org
Grantland – www.grantland.com/hollywood-prospectus
Flavorwire – www.flavorwire.com
Pop Matters – www.popmatters.com/film


Filmové magazíny

Film Slate Magazine – www.filmslatemagazine.com
Movie Mezanine – www.moviemezzanine.com
Screencrush – www.creencrush.com
Reverse shot – www.reverseshot.org
Twitchfilm – www.twitchfilm.com
The Dissolve – www.thedissolve.com
Indiewire – www.indiewire.com
Little White Lies – www.lwlies.com
Strictly Film School – www.filmref.com
Fandor – www.fandor.com
Cinepassion – www.cinepassion.org
Deadline – www.deadline.com
Midnight Eye – www.midnighteye.com


Zahraniční blogy a osobní stránky:

David Bordwell – www.davidbordwell.net/blog
Henry Jenkins – www.henryjenkins.org
Thomas Elsaesser – www.thomas-elsaesser.com
Roger Ebert, Jim Emerson – www.rogerebert.com/scanners
J. Hoberman – www.j-hoberman.com
Jonathan Rosenbaum – www.jonathanrosenbaum.net
Dave Kehr – www.davekehr.com
James Berardinelli – www.reelviews.net
Tony Zhou – www.vimeo.com/tonyzhou
WTF Podcast – www.wtfpod.com/podcast


České filmové weby:

Cinepur – www.cinepur.cz (existuje i tištěná verze)
Iluminace – www.iluminace.cz/index.php/cz (existuje pouze tištěná verze)
Fantomfilm – www.blog.fantomfilm.cz
25fps – www.25fps.cz
Unitedfilm – www.unitedfilm.cz
Moviezone – www.moviezone.cz
Zóna – www.zona.bloudil.cz/index.php
Nostalgia – www.nostalghia.blogspot.cz
Ceny filmové kritiky – www.filmovakritika.cz
Unie filmových distributorů – www.ufd.cz
Ponrepo NFA – www.nfa.cz/cz/kino-ponrepo/program


České blogy:

Radomír D. Kokeš – www.douglaskokes.blogspot.cz
Martin Šrajer – www.ofilmu.wordpress.com
David Rychta – www.blogovize.blogspot.cz/
Alena Prokopová – www.alenaprokopova.blogspot.cz
František Fuka – www.fffilm.name/


Kdybych měl doporučit stránky z českého internetu, které netýkají jen filmu, ale kultury, společnosti a médií, budou to:

Michal Kašpárek na Finmagu – www.finmag.penize.cz/clanky/autor/70017977-michal-kasparek
Kateřina Mahdalová a její projekt Datová žurnalistika – www.datovazurnalistika.cz/
Rádio Wave – www.rozhlas.cz/radiowave/portal
Karel Veselý – http://karlmuzziklab.blogspot.cz
Denní menu na Respekt.cz (můj favorit je páteční Pavel Turek) – www.respekt.cz/denni-menu

 

 

bodytest

 

datova zurnalistika

Cookies nám pomáhají poskytovat naše služby.

Budete-li i nadále používat naše služby, souhlasíte s naším používáním cookies.

Rozumím
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account