Systémové upozornění
Hlavní informace
pan-tygru-a-memu

V době celosvětové karantény se zvýšila sledovanost internetových VOD kanálů zhruba o 40 %, což způsobilo, že některé země musely přistoupit k omezení kvality přehrávaného videa asi o 25 %. Lidé se ze zoufalství dívají už úplně na všechno, co není zpravodajství o počtu nakažených a zemřelých na covid-19. Nejspíš i to je důvodem, proč se jedním z nejsledovanějších pořadů v dějinách Netflixu stala pětihodinová sedmidílná dokumentární série Tiger King, v české verzi uváděná jako Pán tygrů. (Netflix tvrdí, že během čtyř týdnů sérii vidělo 64 milionů domácností, což z něj činí nejsledovanější dokument všech dob a vyrovná se tak klidně i sci-fi megahitu Stranger Things 3.)

Prvotním záměrem dvojice filmařů Rebeccy Chaiklin a Erica Goodea bylo vytvořit vhled do toho, jak jsou chována divoká zvířata v zajetí. Jenomže při tom narazili na několik podivných lidí zapletených do tohoto byznysu, kteří vykolejili původně přírodopisnou linii někam směrem ke kriminálce. A to tím nejméně problematickým člověkem v příběhovém řetězci byl bývalý gangster, podle nějž byla natočena Zjizvená tvář. Nejbizarnější postavou není ani muž, který si přezdívá Doktor, tváří se jako duchovní guru, ale přitom má okolo sebe postavený sexuální kult, kdy si ženy nejprve hladí jeho tygříky, pak už musí hladit i ho a stanou se zaměstnankyněmi u něj v parku. Hvězdou celé show, jejíž natáčení zabralo přes pět let a téměř denně přicházela nová překvapení, je majitel soukromé oklahomské zoo, muž s přezdívkou Joe Exotic.

Tento excentrický padesátník je gay v barevných košilích, milující zbraně, výbušniny, kokain, pervitin, alkohol, piercingy v obličeji a v přirození, tetování po celém těle, zpívání tklivých country songů o tygrech, mladé chlapce, které si sériově bere za manžele a ještě spoustu dalších věcí. Do toho nesnáší svou konkurentku, zdánlivě velmi éterickou a duchovní ženu Carole Baskin, o níž je přesvědčený, že nechala svého dřívějšího manžela, multimilionáře, sežrat tygry, aby shrábla jeho peníze. Joeova nenávist ke Carol, která tvrdí, že chce zvířata chránit, zatímco on je jenom cynicky využívá k výdělku, jde tak daleko, že si založí vlastní reality show o tom, že ji chce zabít. Nakonec se rozhodne kandidovat i na prezidenta USA, a když to nevyjde, tak alespoň na guvernéra státu Oklahoma.

Následující část článku je viditelná pouze pro uživatele s předplatným.

Přihlaste se prosím, nebo pro pořízení předplatného pokračujte sem.Facebook komentáře

Cookies nám pomáhají poskytovat naše služby.

Budete-li i nadále používat naše služby, souhlasíte s naším používáním cookies.

Rozumím
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account